Naše aktivity

 
 

Mestečko povolaní 2020

Opäť aj tento rok sme navštívili Mestečko povolaní v Bory Mall.

 

Celý článok...
 

Korčuľovanie

Naše najstaršie detičky navštevovali kurz korčuľovania v ICE ARENE Zimný štadión Lamač.

 

Celý článok...
 

Mikuláš 2019

Mikuláš v našej prevádzke v Digital Parku.

 

Celý článok...
 

Divadielko 2019

V škôlke nás navštívilo divadielko s rozprávkou Polepetko.

 

Celý článok...
 

Plavecký kurz 2019

 

Celý článok...
 

Narodeninové oslavy 2019

 

Celý článok...
 

Vianočná besiedka 2019

Vianočná besiedka v podaní tried JUNIOR, MIDDLE a SENIOR našej škôlky v Digital Parku.

 

                                            

 

Celý článok...
 

HALLOWEEN 2019

 

Celý článok...
 

Výlet na ŽELEZNÚ STUDNIČKU 2019

Na Železnej studienke sme prešli lesom, pozbierali si lesné plody a naučili sa niečo o lesných rastlinách a zvieratkách. Ďakujeme za krásnu a pútavú prednášku "Mestské lesy Bratislava"

 

Celý článok...
 

Výlet do ZOO 2019

 

Celý článok...
 

Návšteva pána VČELÁRA

  

Celý článok...
 

MDD 2019 - Kúzelnik a malé divadielko

Na MDD v našej škôlke v Digital Parku sme privítali KÚZELNÍKA a pozreli sme si DIVADIELKO O ŠKOLKÁROCH.

 

Celý článok...
 

Karneval 2019

Masky a výtvory našich učiteliek na februárovom Karnvale v City Baby Care Twin City a Digital Park :-)
 
 

Bibiana 2019 Divadielko o Tučniakovi

   
Celý článok...
 

Naša pani učiteľka KatkaSme hrdí a vďační, že Katka je naša pani učiteľka. Ďakujeme, že prináša do našich škôlok ekologicné myslenie Zero Waste a Slow Fashion 

https://www.forbes.sk/saty-si-usije-aj-z-obrusu-ci-nohavic-10-rad-od-slow-fashion-blogerky-ako-spomalit-v-mode-v-zivote/
 
Celý článok...
 

Workshop "rozvoj matematickej a logickej gramotnosti" INCHEBA December 2018

 
Celý článok...
 

Vianočná besiedka 2018 v Digital Parku

 
Celý článok...
 

Halloween 2018

Masky a aktivity z hallowenského dňa v Digital Parku.

 

 

Celý článok...
 

Naše krúžky v Digital Parku

V prevádzke Digital Park si detičky mohli vybrať z ponuky poobedných krúžkov.

pani učiteľka Tánička - Vedátori, pani učiteľka Eliška - Folklórny krúžok, pani učiteľka Katka - Krúžok šikovných rúk a naša prevádzkárka Karin vedie - krúžok Aerobiku.

   

 

Celý článok...
 

Leto 2018 v CityBabyCare

  

Celý článok...
 

Naše výtvory v CBC Panorama City II

Rôzne diela naších šikovných detičiek a kreatívnych pani učiteliek z prevádzky City Baby Care, Panorama City II

   

Celý článok...
 

Deň detí 2018

Medzinárodný Deň detí v City Baby Care.

Tento rok na MDD mali naše detičky divadielko a to predstavenie "Rozprávku o 6 zázračných kľúčoch."

    

Celý článok...
 

Bibiana 2018

 

BIBIANA, Medzinárodný dom umenia pre deti, je kultúrna inštitúcia s medzinárodnou pôsobnosťou. Vznikla v roku 1987 ako partner svetoznámeho podujatia s dlhoročnou tradíciou Bienále ilustrácií Bratislava. Spočiatku sa úzko špecializovala ako galerijná ustanovizeň, ktorá podporovala rozvoj úrovne ilustračnej knižnej tvorby pre deti a skvalitňovanie detskej literatúry doma aj v zahraničí. Neskôr sa začali rozširovať možnosti pre rozvíjanie a šírenie umeleckej tvorby pre deti v bohatom spektre druhov a žánrov. Vznikol priestor pre porovnávanie výsledkov domácej tvorby a jej teoretickej reflexie v medzinárodných súvislostiach.
 

Celý článok...
 

Mesto povolaní / Bory Mall (Marec 2018)

 

Detské mesto povolaní, interaktívna výstava pod názvom „Čím chceš byť!“ je pre deti fiktívnym mestom, miestom kde si deti a mládež môžu pre nich prijateľným spôsobom/zážitkom vyskúšať vybrané činnosti, ktoré sú reálnou súčasťou miest. Interaktívna výstava činností/povolaní a profesií je voľnočasovou aktivitou, ktorej cieľom okrem zmysluplného využitia voľného času detí a mládeže je aj edukačný rozmer: hravou formou priblížiť profesie/povolania, ktoré sú v mnohých prípadoch „tieňové“ – nie je ich vidieť a ani sa o nich veľa nerozpráva.

Celý článok...
 

Vianočná výzva

Nie každý človek má to štastie, aby na Vianoce mohol byť so svojou rodinou. A keďže chceme, aby sa každý na Vianoce cítil príjemne, poslali sme v rámci projektu @Vianočnápošta aj my milé vianočné pozdravy do domovov seniorov pánovi Františkovi, pani Ilonke, a pánovi Alojzovi, ktorí sa určite potešia.

 

 

Vianočné besiedky 2017

  

Celý článok...
 

Mikuláš 2017

    

Celý článok...
 

Halloween 2017

  

Celý článok...
 

Grand Opening v Twin City

Novú škôlku v Twin City sme slávnostne otvorili zabavným programom, veselými detičkami, chutným občerstvením a sladkým prekvapením.

     

 

Batikovanie

Our easy tie dye art with baby wipes. Inšpirovaní tradičnou batikou detičky využívali svoju farebnú predstavivosť a dizajnovali vlastnú šatôčku.

    

 

MDD 2017

Najkrajší deň v roku pre všetky detičky je Medzinárodný deň detí. Vďaka www.slovakiaroyalhunter.com sme mali aj my v našej škôlke plno zábavy, tentokrát so psíkmi, ktoré detičky mohli pohladkať, trénovať. Dozvedeli sa, čo všetko sa psíky vedia naučiť, ako vedia vyzuť ponožku, vyzliecť mikinku alebo sa hrať na mŕtveho. Ku tomu ešte balóniky, bublifuky, namaľované tváričky ale hlavne ŠŤASTNÉ DETIČKY :-)

 

Celý článok...
 

Deň matiek 2017

Pre najmilovanejšie maminky si naše detičky pripravili nie len pekné darčeky, ale tí starší aj krásne predstavenie - tanček a divadielko. Šťastné maminky a ich detičky sú pre nás to najkrajšie :-)))

    

Celý článok...
 

Zumba

K zdraviu každého človeka patrí pohyb a preto sme pripravili pre našich drobčekov jedenkrát do týždňa krúžok Zumby. Veselé cvičenie pri príjemnej hudbe a plno zábavy si užívajú naše detičky pod vedením kvalifikovanej lektorky Zumby Eriky.

   

Celý článok...
 

Sadenie semienok

Najkrajším zážitkom pre detičky je ak niečo samé urobia a má to krásny výsledok. Dávali sme semienka do mokrej vaty, aby detičky videli ako vyklíčia. Zasadili sme semienka aj do zeme a teraz čakáme, aká rastlinka nám z toho vyrastie. Starostlivo ich polievame a každý deň sledujeme :-)

    

Celý článok...
 

Plavecký výcvik

Plávanie v každom veku je nie len fyzickému ale aj psychickému zdraviu veľmi prospešné. Naši drobci majú plávanie veľmi radi. Je to pre nich zážitok, najprv sa odvezú so svojimi kamarátmi mikrobusom a potom sa spoločne nie len učia základom plávania ale sa aj spoločne vyčantia vo vodičke. 

      

 

Narodeninové oslavy

Každé dieťatko sa teší keď dostane darček :-). V našej škôlke každý oslávenec má svoju Birthday party, nesmie chýbať torta a darček. Zároveň sa drobčekovia učia ako zagratulovať - správne potriasť rukou, pozrieť sa oslávancovi do očiek a niečo pekné a milé mu popriať.

      

Celý článok...
 

Fašiangový karneval

Smiech, šťastné očká a veľa zábavy sme si užili na fačšiangovom karnevale. Alex nám zahrala krásne divadielko, pri ktorom sme ani nedýchali. Zatancovali sme si a samozrejme, sme nemohli zabudnúť ani na naše brušká a trošku sme sa občerstvili :-)

      

 

Na čerstvom vzduchu

Tento rok nám teta Zima dopriala. Mrázik nám vyštípe líčka do červena, rukavičky musia chrániť naše rúčky pred zimou ale nám to nevadí. Vonku si užívame veľa zábavy. Na našom ihrisku si postavíme mini snehuliačikov, ľad nám poslúži ako klzisko a veľkáči sa môžu aj pošmýkať, tí už majú šikovnejšie nôžky. A občas treba vyvenčiť aj nášho vodiaceho psíka a tak sa aj v takejto zime vyberieme na prechádzku :-)

      

 

 

Vianočné besiedky 2016

Každoročne si naši drobčekovia pripravia pre rodičov krásne vystúpenie na vianočnú besiedku. Veľkáči sa snažia a predvedú úžasné predstavenie, maličkí sa skôr rozutekajú k maminkám a spolu s nimi si zaspievajú a zatancujú. Najciac sa detičky potešia vianočnému darčeku, ktorý si nájdu pod stromčekom a spolu s pani učiteľkami si ho rozbalia a zahrajú sa. Samozrejme ani občertvenie nesmie chýbať, veď aká by to potom bola párty :-)

      

Celý článok...
 

Mikuláš

Mikuláš s Anjelikom zavítali aj do našej škôlky a našim dobrým a šikovným detičkám rozdali balíčky. Detičky im na oplátku zaspievali krásne vianočné piesne.

    

 

Halloween

Tekvičkami, pavúkmi a ježibabkami sme si vyzdobili naše triedy, prezliekli sme sa do masiek a užívali si Halloween párty plnú krásnych ale aj strašidelných masiek.

  

 

Celý článok...
 

Naše výtvory

Aj keď sme maličkí, šikovné máme ručičky. Vieme strihať, lepiť, kresliť a pri tom sa dobre baviť :-)

      

Celý článok...
 

Prázdniny v našej škôlke

Cez prázdniny nám bolo veselo, slniečko nám hrialo a do škôlky k nám chodili aj noví kamaráti, ktorí mali svoju škôlku zatvorenú. Pripravili sme pre nich denný tábor a spolu s nami prežili dni preplnené všakovakými aktivitami.

      

Celý článok...
 

Divadielko v našej škôlke

Do našej škôlky zavítalo divadielko s predstavením Prázdniny v Afrike s opicou Mekeke

      

Celý článok...
 

MDD 2016

Medzinárodný deň detí je krásny sviatok, kedy oslavujú všetky detičky naraz a my si to v našej škôlke užívame každoročne s nimi. Je to krásny deň plný smiechu, radostí a rozžiarených detských očiek. Pre detičky sme pripravili zábavné súťaže a za odmenu každý dostal malý darček. Samozrejme nechýbalo ani občerstvenie :-)

      

 

Celý článok...
 

Deň maminiek

      

Druhá májová nedeľa je sviatkom všetkých mamičiek. Aj naše detičky svojim mamičkám chceli poďakovať za starostlivosť a lásku, ktorú im dávajú krásnym vystúpením a malým darčekom povedať ako veľmi ich ľúbia. Besiedky boli krásne, emotívne a plné vrúcnych objatí.

 

Celý článok...
 

Marec mesiac knihy v našej škôlke

Marec nám prináša nielen jar ale hlavne je mesiacom knihy. Kniha má v dnešnom období informatizácie, moderných informačných technológií a počítačov veľký význam hlavne pre detičky. Knihy dodávajú deťom fantáziu, predstavivosť a to najdôležitejšie - slovnú zásobu.

  

 

Celý článok...
 

Fašiangový karneval

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hodovania. Patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari a sú najveselšími zvykmi počas roka. Inak to nie je ani v našich škôlkach. Detičky sa na tento deň tešia asi najviac zo všetkých. Krásne vyzdobené priestory našej škôlky sa rozjasnili farebnými girlandami, stuhami a balónmi. Ožili vravou a veselou hudbou, naplnili sa prekrásnymi maskami, spod ktorých pozerali šťastné a veselé očká našich detičiek.

        

Celý článok...
 

Správna výslovnosť hlások

V našich škôlkach kladieme dôraz na správnu výslovnosť hlások našich detičiek. Veľmi nás potešilo, keď nás oslovila Lucinka Pusinka s DVD, ktoré pomôžu hravou formou precvičovať výslovnosť jednotlivých hlások v rámci nášho edukačného programu.

Je veľa dôležitých faktorov, ktoré treba pri vývine reči sledovať a verím, že nahrávky Lucinka Pusinka sa stanú našim významným pomocníkom na ceste k peknej výslovnosti vašich detičiek.

Celý článok...
 

Halloween 2015

   

Halloween je jeden z najobľúbenejších dní v našich škôlkach. Detičky majú krásne masky, pani učiteľky im pripravia deň plný súťaží, tanca a zábavy. Predtým si samozrejme spoločnými silami vyrobia výzdobu škôlky a vyrežú tekvice.....

Celý článok...
 

RESCUE zdravotná služba v našich škôlkach

      

 

Október sa v našich škôlkach niesol v téme ZDRAVIE a tak nás navštívili krásne a šikovné dievčatá z RESCUE Zdravotná služba a predviedli nám poskytnutie prvej pomoci pri rôznych úrazoch a poraneniach. Niektorí drobci si radi zahrali pacientov ale aj plyšové zvieratká mali boľačku, ktorú bolo potrebné ošetriť.  Všetci sme boli veľmi šikovní a za to sme dostali sladkú odmenu :-).


http://www.zdravotna-sluzba.sk/
https://m.facebook.com/pages/Rescue-zdravotn%C3%A1-slu%C5%BEba/421775407899445?ref=stream

Celý článok...
 

Význam plávania pre malé detičky

V našich škôlkach máme malých plavcov :-).  Od septembra zasa začal plavecký výcvik, ktorý je pre každé dieťatko veľmi dôležitý.

V živote je to jedna zo zručností, ktorá sa deťom veľakrát zíde a môže ísť naozaj o prežitie. Učiť deti plávať je dôležité pre ich celkový zdravý telesný, psychický a emocionálny rozvoj, telesnú zdatnosť ale čo je nemenej dôležité – pre ich bezpečnosť.

Plávanie detí zabezpečuje dostatok pohybovej aktivity, ktorá vedie k rozvoju motoriky dieťaťa, posilňuje prirodzeným spôsobom rôzne svalové skupiny čím môže prispieť k náprave nedostatkov a chýb pri správnom držaní tela. 

        

Celý článok...
 

Nástup do škôlky nemusí byť ťažký

Prázdniny sa nám končia a prichádza september, ktorý je spätý s nástupom nových detičiek do škôlok. Vstup do materskej školky je prvým a veľkým krokom do spoločnosti. Je to veľký krok nielen pre dieťatko ale  aj pre jeho rodičov.

Celý článok...
 

Prázdniny

Počas letných prázdnin máme veľa práce, Vonku je veľmi horúco a tak si po krátkej prechádzke v parku vyrábame krásne výtvory, čítame zaujímavé knižky a hráme sa rôzne hry. Je nám spolu nádherne :-)

  

Celý článok...
 

MDD

Medzinárodný deň detí je najkrajším sviatkom v roku. Našim drobčekom sme pripravili deň plný hier, súťaží a zábavy. Za svoje výkony dostali odmeny, ktoré rozžiarili ich krásne očká.

Máme vás veľmi radi zlatíčka naše :-)

Celý článok...
 

Deň Matiek

Ak existuje nejaký skutočne medzinárodný sviatok, je to Deň matiek. V ňom sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. 

Detičky aj v našich  v škôlkach vytvorili maličké darčeky pre svoje mamičky, pripravili  besiedku, na ktorej zarecitovali a zaspievali o mamičkách básničky a pesničky. Mamičkám sa veľmi páčilo a my sme boli ne detičky hrdé ako to krásne zvládli :-)

Celý článok...
 

Žraloky v Bratislave

 

Štyri žraloky cestujú v mobilnom akváriu s 15-tisíc litrami slanej vody a špeciálne nasimulovanými morskými prúdmi po Slovensku. Áno, čítate dobre. Po slovenských mestách a dedinách ich ukazuje Francúz Fabrice Lesieur, ktorý tu žije. Počas ropnej katastrofy v Mexickom zálive totiž zachránil štyroch žralokov a teraz prostredníctvom nich upozorňuje na dôležitosť ekologického povedomia.

Celý článok...
 

2.apríl deň povedomia o autizme

2. apríl je rezolúcoiu OSN vyhlásený za Svetový deň povedomia o autizme. Nesie sa v znamení  modrej farby. Táto farba je symbolom komunikácie, pretože práve komunikácia  je kľúčovým problémom práve u autistov. Tak ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, ani oni nerozumeli zdravým.

 

Každá aktivita v Citybabycare má vždy hlbší rozmer,  preto sme sa aj my v tento deň obliekli do modrého. Našou zásadou je  rešpektovať jedinečnosť a inakosť.

Celý článok...
 

Noví obyvatelia v našej škôlke v Digital Parku

Do našej škôlky  zavítali noví obyvatelia. Sú to dve vodné koytnačky, ktoré detičkám spríjemňujú pobyt v škôlke. Korytnačky sa stali maskotom našej škôlky v Digital parku III. Korytnačky hrajú rolu v rôznych mytologických príbehoch a sú zároveň symbolom sily, vytrvalisti a dlhovekosti.   

Každá aktivita v Citybabycare má vždy hlbší rozmer. Prítomnosť zvieratka je nie len milá, ale zároveň vedieme deti k zodpovednosti a učíme ich starať sa o ne. Každý deň detičky korytnačky kŕmia, kontrolujú lampu a teplotu a ak je potrebné, "asistujú" pri výmene vody.

 

Celý článok...
 

Výstava " NAŠIEL SA KĽÚČIK"

Navštívili sme TOTO! je galéria na Moskovskej 29 v Bratislave a pozreli si vernisáž výstavy NAŠIEL SA KĽÚČIK ilustrátora Petra Kľúčika.

   

Ilustrácie Petra Kľúčika – to sú ilustrácie ku knižkám Dušana Dušeka, Daniela Defoea, Antona Hykisha a mnohých ďalších. Ich originály nie je možné v galériách vidieť často.Niektoré z nich, napríklad tie ku knihe J. R. R: Tolkienka Hobit nikdy nevyšli - roky odpočívali v šuflíku. Teta sprievodkyňa nám porozprávala príbeh ku každej ilustrácii. Bolo to pre nás niečo nové, zaujímavé a veľmi sa nám to páčilo.

 

Naša nová škôlka v Digital Parku má za sebou prvý mesiac

Naša nová škôlka je už plnom prúde. Máme za sebou prvý meisac :-). Z detičiek sa stali veľkí kamaráti, ktorí sa na seba každý deň tešia. Naučili sa nové pesničky, vytvorili nádherné obrázky, stali sa z nich ozajstní škôlkari. Mali sme už aj prvých oslávencov, karneval a veľa veľa ďalšej zábavy. Pani učiteľky z nich majú veľkú radosť. 

 

Celý článok...
 

Máme šikovné ručičky

Naše šikovné detičky majú každý deň veľa práce. Denne ich čaká činnosť podľa aktuálneho plánu. Učia sa správne držať farbičky, maľovať štetcami, pracovať s lepidlom a s nožnicami. Na každú tému im pani učiteľky vymyslia zaujímavú činnosť, ktorá rozvíja ich jemnú aj hrubú motoriku. Učia sa pracovať ako jednotlivci ale hlavne aj ako kolektív. Pani učiteľky ich vždy odmenia  veľkou pochvalou. Posúďte sami, aké sú naše deťúrence šikovné a ako sa vážne tvária keď sa sústredia :))).

  

 

 

Celý článok...
 

Pohyb máme všetci radi

Pohyb je jedna z najdôležitejších činností našich detičiek. Správny pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu im zaručí zdravý vývin a povzbudí ich imunitu.  Skvela zábava vonku im dodá chut do jedla a uľahčí im zaspávanie. Radi sa chodíme vyšantiť do Medickej záhrady v ktoromkoľvek ročnom období.

      

Celý článok...
 

Oslavy našich detičiek

Aj tento školský rok sme pre našich malých oslávencov prichystali narodeninové párty. Vyzdobili sme triedy, dali si na hlávky narodeninové klobúčiky, upiekli sme  tortu a sviečku si už sfúkol oslávenec sám. Každý oslávenec dostal darček, zaspievali sme mu za sprievodu gitary pani učiteľky Katie "Happy Birthday" a popriali mu veľa zdravia a dobrých kamarátov ako sme my.                                                                                                                                                                               

    

 

 

Celý článok...
 

Vianoce v škôlke

                                                                                                                                                                                                                                                      Kedysi boli Vianoce raz za rok, dnes sú každú chvíľu... Túto vetu počúvame od dospelých v posledných rokoch veľmi často... Možno je to rýchlejšou dobou, možno tým, že sme zavalení povinnosťami a Vianočným „harašením“, ktorým nás médiá a obchodné reťazce valcujú už od októbra. Ešte že máme naše detičky...

Celý článok...
 

Dni otvorených dverí v novej škôlke

                 

S radosťou vám oznamujeme, že od 1.12.-19.12.2014 začínajú Dni otvorených dverí v naše novej škôlke v Digital Parku III na Einsteinovej 19 v Bratislave. Po dlhých ale kreatívnych dňoch plných kreslenia, strihania, maľovania a upratovania máme všetko pripravené. Na vás ale hlavne na vaše detičky sa veľmi tešia nové pani učiteľky Katka, Barborka a Katarínka, ktoré vám všetko poukazujú. 

 

Redizajn Citybabycare webstránky

Možno je to touto dobou, ale zmeny sú dnes asi v „trende“ ;-) V rámci plánovaného rozšírenia našej škôlky o novú prevádzku sme začali premýšľať, ako urobiť našu web stránku ešte lepšou. Tak aby ste dostali aktuálne informácie vždy včas, vedeli, čo sa u nás deje a čo sa ešte len chystá ;-)

...prišiel čas na   redizajn www.citybabycare.sk

Snažili sme sa zachovať to najlepšie zo starej stránky, spojené s novými možnosťami ktoré ponúkol skúsený programátorský team pri tvorení  novej stránky.

Celý článok...
 

Ocko

Každý sa môže stať otcom. Ale iba tí výnimoční, sa stanú Ockom :-)

Počas roka oslavujeme veľa výnimočných dní. A práve Tretia nedeľa v mesiaci jún je „venovaná“ všetkým mužom, z ktorých sa stali oteckovia.

Besiedka ku dňu Otcov bola pre nás symbolická. Po prvý krát bol v priestoroch City Baby Care "zákaz vstupu mamičiek" a tak prevaha mužov nad ženami ;-)

 

 

Celý článok...
 

Návšteva ZOO detičkami zo City Baby Care

Zavítali sme do ZOO. Nebola to len bežná návšteva Zoologickej záhrady, ale mali sme aj jeden naozaj špeciálny dôvod návštevy.

Asi už ste už boli zvedaví, čo nového sa udialo u nás v škôlke Citybabycare. Apríl bol naozaj zaujímavý. Konečne k nám zavítalo slniečko a tak sme dali definitívne "AHOJ" zime a hrubým kabátom. Konečne môžeme viac času tráviť vonku. Asi najzaujímavejší deň však bol ten posledný aprílový. Zavítali sme do ZOO. Nebola to len bežná návšteva Zoologickej záhrady, ale mali sme aj jeden naozaj špeciálny dôvod návštevy - aby sme adoptovali malého hrošíka.

 

Celý článok...
 

Deň matiek

Byť mamou, je najkrajšie povolanie v živote každej ženy...

Byť mamou, je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Matka a otec privítajú na svete nový život. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň.

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili!

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 12. mája. A v škôlke sme pre mamičky pripravili s detičkami krásnu besiedku :-)

Celý článok...
 

Veľká noc

Marec a s ním aj Veľká Noc u nás v škôlke

Čo Vám ako prvé napadne pri pojme "Veľká noc"? Niekomu voda, inému koláče a údené mäsko, korbáče, veľkonočné vajíčka, kresťanské tradície...je toho veľmi veľa, čo sa nám spája s týmito sviatkami. Minulý týždeň sme sa v našej škôlke venovali tradíciám.

Celý článok...
 

Karneval

Karneval plný masiek

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna škôlka. Do škôlky chodili dobré detičky, ktoré sa v nej naučili veľa zaujímavého. A keďže deti majú byť hlavne deťmi, veľa sa hrať a zabávať, pani učiteľky im nachystali aj veľa prekvapení... A tak sme sa dohodli s rodičmi našich škôlkarov, že im pripravíme karneval. Jedného dňa do našej škôlky zavítali čarovné rozprávkové bytosti. Prišla Spievanka a Víla, cowboy Woody a Spiderman, Anjelik a Čertík, myška Minnie a Korytnačka a nechýbala ani krásna princezná Snehulienka. A všetci, vrátane nás dospelých sme sa výborne zabavili :-)

Celý článok...
 

Veselé oslavy v našej škôlke

Veselé oslavy narodenín v našej škôlke a ešte veľa iného, čo priniesol mesiac február...

A február je za nami. Tento mesiac bol plný snehu, ktorý veru poriadne potrápil šoférov, ale v našej škôlke bolo aj napriek kalamite poriadne veselo. Veď každý týždeň malo niektoré z našich detičiek narodeniny, alebo meniny a tak sme v škôlke veľa oslavovali.

Celý článok...
 

Rekordy

Spoznávame rekordy v City Baby Care

Nie je to tak dávno, čo na nás z televíznych obrazoviek z rôznych samolepiek pozerali zvieratká, zvláštni ľudia, videli sme výškové budovy, stavby, čudesné rastliny a prírodné úkazy, dokonca aj hračky... Všetky obrázky mali jeden prívlastok, a to že boli NAJ. Bola to reklama spoločnosti BILLA na ich knihu rekordov, do ktorej sa lepili samolepky a mohli ste sa dozvedieť veľa zaujímavého.

Celý článok...
 

Vianoce

Vianoce v City Baby Care

Celý článok...
 

Cookie and friends are here

... začali sme novú etapu

Tento týždeň sme začali novú etapu pre našu škôlku. Detičky sa rozdelili na menšie skupinky do dvoch tried, čo umožňuje naozaj individuálny prístup ku každému z nich.

Juniori veselo pokračujú v spoznávaní sveta a rozvoji svojich základných kompetencií a...u seniorov sa začalo „spíkovať“...

Celý článok...
 

Nový kamarát v škôlke

Má dlhé uši, veľké oči a dlhý jazyk, ktorý rád vyplazuje :-)

Do našej škôlky zavítal nový kamarát. Tak sa mu v City Baby Care zapáčilo, že u nás zostal aj bývať. Má dlhé uši, veľké oči a dlhý jazyk, ktorý rád vyplazuje. Detičky si ho hneď veľmi obľúbili a spolu s pani učiteľkami ho pomenovali Benny. Bol to vlastne darček pre našichc drobcov, ktorý poteší každé dieťa – psík.

Celý článok...
 

Halloween party

 

 

Začalo sa to ako celkom bežný deň v škôlke...

Začali prichádzať rodičia (veľmi nás potešila aktívna účasť nie len mamičiek, ale aj oteckov! a pomohli svojim ratolestiam premeniť sa na krásne rozprávkové bytosti. Prišli medzi nás Víla, Kovboj, Lienka, Opravár autíčok, Motýlik aj Operný spevák a všetkých strážil Ninja Bojovník. Niektorí z našich drobčekov bohužiaľ kvôli chorobe chýbali, o to viac ich týmto pozdravujeme!

Celý článok...
 

Redizajn

... upratovanie ihriska na Budovateľskej

V rámci projektu http://www.72hodin.sk/uvod sa aj naša škôlka zapojila do upratovania ihriska na Budovateľskej, ktoré našou škôlkou aktívne využívame.

Cieľom akcie „Zabav sa a upratuj!“ bolo nie len samotné upratovanie, ale aj enviromentálna výchova detí, ktoré sa hravou formou zapojili do čistenia ich bežného okolia, a zistili, že to môže byť aj zábavné ;-)

Celý článok...
 

Napísali o nás

CityBabeCare v médiach

Celý článok...
 

Slávnostné otvorenie

Slávnostné otvorenie

Otvorenie City Baby Care...