Nový kamarát v škôlke

 
 

Nový kamarát v škôlke

Má dlhé uši, veľké oči a dlhý jazyk, ktorý rád vyplazuje :-)

Do našej škôlky zavítal nový kamarát. Tak sa mu v City Baby Care zapáčilo, že u nás zostal aj bývať. Má dlhé uši, veľké oči a dlhý jazyk, ktorý rád vyplazuje. Detičky si ho hneď veľmi obľúbili a spolu s pani učiteľkami ho pomenovali Benny. Bol to vlastne darček pre našichc drobcov, ktorý poteší každé dieťa – psík.

      Vychádzkový psík je edukačná pomôcka, ktorá má viacero využití. Hlavne sa však postará o bezpečnú prechádzku detičiek, pretože podporuje učenie chodenia vo dvojiciach. Tým pomáha udržať disciplínu počas skupinových prechádzok. Tento milý psík má okrem sympatickej hlavičky po bokoch rozložené držadlá, vďaka ktorým aj tí najmenší krásne kráčajú spolu bok po boku po chodníku.

     Ďalšou časťou, ktorou táto pomôcka prispieva k edukačnému procesu je prosociálna výchova, nakoľko detičky sa hravou formou učia, že zvieratko nie je len hračka, ale treba sa o neho aj pravidelne starať – venčiť ho, uložiť do peliešku ktorý má v šatni detičiek, dávať pozor, aby sa nezašpinilo, aj keď je len plyšové.

     Benny priniesol veľa zábavy aj do pohybových aktivít, nakoľko ho môžeme uložiť rovno na zem a preskakovať ho, zvlniť ako hadíka, a detičky môžu trénovať rovnováhu prechádzaním po ňom, stočiť do klbka a sedieť na ňom a mnoho mnoho ďalšieho J

Veríme, že s Bennym zažijeme ešte veľa krásnych zážitkov J