Deň matiek

 
 

Deň matiek

Byť mamou, je najkrajšie povolanie v živote každej ženy...

Byť mamou, je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Matka a otec privítajú na svete nový život. Toto poslanie je krásne a náročné zároveň.

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili!

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 12. mája. A v škôlke sme pre mamičky pripravili s detičkami krásnu besiedku :-)

Detičky usilovne nacvičovali s pani učiteľkami tančeky, pesničky a básničky. Naši najmenší z triedy JUNIOROV zatancovali mamičkám tanček a naši SENIORI zaspievali pesničku a naučili sa aj krásnu básničku:

Moja mama

Usmiata je každý deň,
z lásky jej kvet prinesiem.
Od narodenia mi je vzácna,
je to predsa moja mama.

A potom mamičkám odovzdali darčeky. Každá mamička dostala farebná kvetináč s kvetinkami, ktorý jej dieťatko vlastnoručne ozdobilo. To bolo radosti :-)

Mamičky sme, ako je u nás dobrým zvykom, zapojili aj do programu a po programe boli pre ne nachystané rôzne súťaže, ako hádanie zvieratka podľa zvuku, maľovanie balónovej tváričky a iné. Všetci sme sa dobre zabavili, porozprávali sa a pochutili si aj na výrobných koláčoch, ktoré pani učiteľka Tundi napiekla.

Veríme, že mamičkám budú kvietky doma na stolíku, alebo v kancelárii na okne ešte dlho robiť radosť, a že si pri pohľade na ne vždy s úsmevom na tvári spomenú na našu besiedku.

Ďakujeme všetkým mamách za ich lásku a želáme im, aby boli vždy naplnené dobrom, radosťou, nádejou a láskou!

Krásny deň matiek! ♥