Návšteva ZOO detičkami zo City Baby Care

 
 

Návšteva ZOO detičkami zo City Baby Care

Zavítali sme do ZOO. Nebola to len bežná návšteva Zoologickej záhrady, ale mali sme aj jeden naozaj špeciálny dôvod návštevy.

Asi už ste už boli zvedaví, čo nového sa udialo u nás v škôlke Citybabycare. Apríl bol naozaj zaujímavý. Konečne k nám zavítalo slniečko a tak sme dali definitívne "AHOJ" zime a hrubým kabátom. Konečne môžeme viac času tráviť vonku. Asi najzaujímavejší deň však bol ten posledný aprílový. Zavítali sme do ZOO. Nebola to len bežná návšteva Zoologickej záhrady, ale mali sme aj jeden naozaj špeciálny dôvod návštevy - aby sme adoptovali malého hrošíka.

 

Návšteva ZOO detičkami zo City Baby Care

Pre detičky sme objednali krásny mikrobus. Veľmi sa z neho tešili, a počas celej cesty sme si spievali známe detské pesničky. Potom sme sa vyfotili pri vchode do ZOO s obrovským dinosaurom.

Plní očakávania sme sa teda vybrali za zvieratkami. Pozreli sme si obrovského maca, veselé opice ktoré na nás strúhali grimasy, hrdé pelikány, na slnku sa vyvaľujúce levy a nakoniec sme sa zastavili pri hrochoch. Teda, najprv sa s nami zahrali na schovávačku a iba vykúkali z bazéna. Boli traja: Paul, Diba a Dimba. Od pani chovateľky sme dostali vedro plné dobrôt pre hrošíkov, na ktoré sme sa ich snažili z bazéna vylákať.

 

No ešte predtým sme na ohradu vylepili krásnu tabuľu, že sme si zvieratko adoptovali a zaplatili pre hrošíka krmnú dávku na celý rok.

Deti nadšene hádzali pokrájané ovocie a zeleninu a krásny chrumkavý šalátik bol natoľko silným lákadlom, že sa preňho lenivé zvieratká aj vynorili zo svojho bazéna. Už o chvíľu si na ňom veselo pochutnávali a nepohrdli ani mrkvičkami a jabĺčkami. Detičky sa prejavili ako veľký milovníci zvierat a hrošíkov nadšene kŕmili.

Nebolo to však všetko, blízko hrošíkov boli žirafy a zebry, ktoré sme tiež mohli nakŕmiť. Nakoniec sme si pozreli veľké šelmy, tigre a malé tigríča, ktoré by si viacero detí rado zobralo so sebou. Vedenie ZOO pre nás nachystalo milé prekvapenie. Každé z našich detičiek dostalo na pamiatku krásny malý darček, plastové zvieratko. Nadšení, plní zážitkov, ale aj unavení sme sa vrátili do škôlky. Detičky sa rýchlo napapali a potom zaspinkali spánkom "spravodlivo unavených" :-)

Návšteva ZOO odštartovala výletnú sezónu. Aj v mesiaci máj máme plánovaný zaujímavý výlet. Chcete vedieť kam? Nechajte sa prekvapiť. Malá indícia je, že to bude v týždeň venovaný dopravným prostriedkom ;-)