Ocko

 
 

Ocko

Každý sa môže stať otcom. Ale iba tí výnimoční, sa stanú Ockom :-)

Počas roka oslavujeme veľa výnimočných dní. A práve Tretia nedeľa v mesiaci jún je „venovaná“ všetkým mužom, z ktorých sa stali oteckovia.

Besiedka ku dňu Otcov bola pre nás symbolická. Po prvý krát bol v priestoroch City Baby Care "zákaz vstupu mamičiek" a tak prevaha mužov nad ženami ;-)

 

 

.

Vo väčšine slovenských rodín funguje model, kedy mamina zabezpečuje starostlivosť o dieťa a domácnosť počas rodičovskej dovolenky a otec sa stará o finančné zabezpečenie rodiny. A aj po návrate maminy do práce, je bežná exekutíva viac menej na mamine. Ranné budenie, raňajky, odchod do škôlky, pusa na rozlúčku, objatie a prísľub, že po obede, keď sa dieťatko vyspinká a pohrá si preňho príde. O to je krajšie vidieť na tváričkách detí prekvapenie a nadšenie, keď po ne príde do škôlky otecko.

Nadšenie na tvári drobcov, keď zbadali obecenstvo a ocinkom zatancovali, zaspievali "Hello Daddy I love You" bolo úžasné. A aj dojatie a hrdosť na tvárach ocinkov... Ale nenechali sme ich dlho oddychovať a zapojili sme ich do spoločných aktivít. Každá pani učiteľka mala nachystané stanovisko a tak ockovia s detičkami hádzali loptičky na cieľ, triedili pyžamká a prišívali gombíky. Teda, ockovia prišívali a detičky kontrolovali pevnosť spojov trhaním gombíkov. TO BOLA ZÁBAVA :-)

Oteckovia sa s radosťou do aktivít zapojili, za čo im patrí veľká vďaka. Aby mali pamiatku na tento krásny deň, spolu s dieťatkom si vyrobili odtlačky rúk zo sádry. Snažili sme sa odhadnúť "mužské" potreby ockov našich detičiek a tak namiesto klasických koláčikov na nich čakalo nealkoholické pivko a klobásková misa.

Bol to krásny deň a už sa spoločne tešíme na ďalšie z takýchto stretnutí.