Redizajn

 
 

Redizajn

... upratovanie ihriska na Budovateľskej

V rámci projektu http://www.72hodin.sk/uvod sa aj naša škôlka zapojila do upratovania ihriska na Budovateľskej, ktoré našou škôlkou aktívne využívame.

Cieľom akcie „Zabav sa a upratuj!“ bolo nie len samotné upratovanie, ale aj enviromentálna výchova detí, ktoré sa hravou formou zapojili do čistenia ich bežného okolia, a zistili, že to môže byť aj zábavné ;-)

Počasie nám vyšlo ako z omaľovánky, a tak sme sa poobede zišli na ihrisku. Samozjreme, že sme pre detičky mali nachystané aj zaujímavé hry, ktoré boli prepojené s upratovaním. Najprv sme si nakreslili na tváričky a ruky veselé motívy a potom sme sa vrhli na hľadanie vrecúšok poschovávaných na ihrisku. Vo vrecúškach boli schované gaštany, z ktorých potom detičky spolu s pani učiteľkami tvorili zvieratká. O tvorivé práce nebola núdza, zapájali sme rôzne zaujímavé techniky, ako napríklad fúkanie farby na papier. Detičkám sme sa snažili ukázať, že je príjemné, keď je naše okolie pekné, čisté a upravené, a že aj materiály, ktoré môžu vyzerať ako odpad (napr.vrecúška z gaštanov) sa dajú použiť pri kreatívnom vymýšľaní

Všetci účastníci akcie Zabav sa a upratuj boli samozrejme odmenení sladkými medajlami. Účasť predbehla naše očakávania,čo nás nesmierne teší.

Veríme, že takéto prospešné aktivity sa nám podarí zorganizovať aspoň 2x ročne, a že sa budú vždy tešiť takej hojnej účasti. Ide predsa o dobrú vec...