Správna výslovnosť hlások

 
 

Správna výslovnosť hlások

V našich škôlkach kladieme dôraz na správnu výslovnosť hlások našich detičiek. Veľmi nás potešilo, keď nás oslovila Lucinka Pusinka s DVD, ktoré pomôžu hravou formou precvičovať výslovnosť jednotlivých hlások v rámci nášho edukačného programu.

Je veľa dôležitých faktorov, ktoré treba pri vývine reči sledovať a verím, že nahrávky Lucinka Pusinka sa stanú našim významným pomocníkom na ceste k peknej výslovnosti vašich detičiek.

Súbor všetkých 3 DVD, v ktorom sa deti naučia:

Hlásky P,T,K,M,H a N. Tieto hlásky by malo byť dieťatko schopné vysloviť čisto už okolo 3.roka. 

Lucinka Pusinka vám v tomto DVD porozpráva o pirátoch, o tancovaní či koláčoch, ukáže vám ako sa smeje ona aj jej kamaráti Tibi a Pali Palička, prečíta príbeh o myške Monike a macovi Lacovi a tiež o tom, na akom koncerte bola Panda Nela. Detičky sa naučia veselé piesne a získajú bohatú slovnú zásobu.


Hlásky F,V,G,B,J a D. Tieto hlásky by malo byť dieťatko schopné vysloviť čisto už okolo 4 roka.


Lucinka Pusinka vám na tomto DVD porozpráva o tom, prečo žirafa Filoména chcela odísť zo ZOO, do koho bol zaľúbený vodník Vilko aj aký darček dostal Tibi na narodeniny. Detičky sa naučia pesničku o blške Beáte, zahrajú sa na vojakov a Lucinka im porozpráva, prečo je domov najkrajšie miesto na zemi.


A nakoniec hlásky L,S,C,Š a najťažšiu hlásku R.
Hlásky S,C a Š sme vybrali z rady sykaviek. Hláska L je hneď po hláske R najťažšou hláskou. Sykavky a hlásky L a R by deti mali vedieť čisto povedať okolo 7 roka.


Lucinka Pusinka porozpráva deťom o svojej kamarátke Linde, o sovičke ktorá pomohla nájsť domov pre psíka, ktorý sa zatúlal v lese, ukáže im svoje nové šaty a vysvetlí deťom prečo bociany odlietajú do teplých krajín. A na záver sa deti naučia krásnu pesničku plnú slovíčok s písmenkom R.

http://www.lucinkapusinka.sk/dvd/