Vianoce v škôlke

 
 

Vianoce v škôlke

                                                                                                                                                                                                                                                      Kedysi boli Vianoce raz za rok, dnes sú každú chvíľu... Túto vetu počúvame od dospelých v posledných rokoch veľmi často... Možno je to rýchlejšou dobou, možno tým, že sme zavalení povinnosťami a Vianočným „harašením“, ktorým nás médiá a obchodné reťazce valcujú už od októbra. Ešte že máme naše detičky...

Ich očká svietia, keď vidia vianočné svetielka na stĺpoch. Každý blikajúci stromček si vyslúži ich radostné „jéééééj“ a ťahajú nás za rukáv aby nám ukázali všetky drobné vianočné ozdoby roztrúsené na vetvičkách, či vo výkladoch v meste. Ich čisté vnímanie krásy týchto sviatkov nás prinúti zastaviť sa, spomenúť si na naše detské časy a tešiť sa z Vianoc spolu s nimi.

Ani nás v škôlke samozrejme Vianoce neobišli. Zavoňali medovníčky, ktoré naši malí pekári a pekárky upiekli a vlastnoručne ozdobili. Detičky vyvaľkali cesto, povykrajovali medovníčky, ktoré sme im odložili a potom upiekli. Na zdobenie sme nachystali klasickú cukrársku polevu v igelitovom vrecúšku (ako kedysi doma, keď sme nepoznali zdobiace vrecká) a o zábavu bolo postarané. Krásne ozdobené stromčeky so sladkým snehom z polevy, snehové vločky a zvončeky našich drobcov sme samozrejme odložili a hrdo ich ponúkli rodičom na Vianočnej besiedke.

Detičky pomohli ozdobiť stromček – to aby nás Ježiško našiel a priniesol nám pre triedy nejaké pekné darčeky. Veď sme mu napísali aj listy, ktoré sme odoslali na pošte a už nám prišla aj odpoveď... Ale pssssst, to im ešte nepovieme. Veď nechceme pokaziť prekvapenie na besiedke, keď sa budú hľadať darčeky pod stromčekom.

Na besiedke nás čakal bohatý program. Tancovalo sa, spievali sa krásne tradičné koledy a recitovala básnička...všetci sme si pochutili na domácej kapustnici, výborných koláčoch a..vychutnali si spoločne pohodu a príjemné spoločné chvíle ktoré ku sviatkom radosti neodmysliteľne patria.