Občianske združenie

 
 

Občianske združenie Citybabycare

Vážení klienti,

každoročne môžu 2% z dane pomôcť vybranej neziskovej organizácii alebo občianskemu združeniu, ktoré sa venuje prospešným aktivitám. Pokiaľ nebudú poukázané konkrétnej organizácii, zostávanú v štátnej správe.

Možno ste nevedeli, že naše škôlky Citybabycare sú podporované neziskovou organizáciou- občianskym združením  Citybabycare o.z., ktoré vzniklo za účelom skvalitniť materiálové vybavenie škôlok, ako aj spestriť edukačný program v školkách a prepojiť rodičov viac s dianím v škôlkach. Z členských príspevkov vyzberaných v priebehu minulého roka sme napríklad realizovali nové ihrisko škôlky v Digital Parku a nakúpili vianočné darčeky pre detičky.

Tento rok sa Citybabycare o.z. bude venovať zabezpečeniu rodičovskej knižnice do každej škôlky ako aj príprave vzdelávacích aktivít a seminárov na témy, ktoré sú úzko spojené s rodičovstvom a výchovou detí v rannom predškolskom veku. Citybabycare o.z. je oficiálne registrované Notárskou komorou pre prijímanie 2% v roku 2018.

Budeme veľmi vďační, ak sa rozhodnete venovať nám svoje 2% z dane a uisťujeme Vás, že ich použijeme do posledného centu na zlepšenie prostredia pre detičky v prevádzkach Citybabycare a plnenie vyššie popísaných cieľov. Na konci roka samozrejme zverejníme výšku vyzberaných príspevkov ako aj ich využitie v jednotlivých školkách.

Vopred veľmi pekne ďakujeme za každý príspevok!

Ako darovať 2%

Neviete, ako darovať 2 percentá z dane? My vám radi poradíme. Do 15. februára 2018 požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň a vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov.

Tlačivo nájdete TU 

Následne si toto potvrdenie uschovajte a pripojte ho k druhému formuláru. Ten sa volá Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby. Všeobecné Vyhlásenie nájdete TU 

 

Toto Vyhlásenie vyplníte tak, že doplníte svoje údaje, prípadne doplníte údaje organizácie, ak nie sú predtlačené. Nezabudnite doplniť riadky 12-14. Tie sú veľmi dôležité.

Dokedy darovať 2% z dane?

Ak ste zamestnanec a daňové priznanie vám robí zamestnávateľ, máte čas do 30. apríla 2018 na to, aby ste poslali Potvrdenie o zaplatení dane (získané od zamestnávateľa) a Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (stiahnuté napr. z nášho webu) na daňový úrad v mieste vášho bydliska

Ak ste SZČO, resp. firma, daňové priznanie podávate do 31. 3. 2018. Do tohto dátumu sa rovnako potrebujete rozhodnúť, komu venujete 2% z dane.

 Základné údaje o Citybabycare o.z.:

Právna forma: občianske združenie
Názov: Citybabycare, o.z.
Adresa: Sv. Cyrila a Metoda 854/36, 90029 Nová Dedinka

IČO: 42142814

Právna forma: Občianske združenie

IBAN číslo účtu: SK8009000000000364086802 / kód banky: 0900 (Slovenská sporiteľňa , a.s.)